Menu

Články

Charitativní akce v Holešově v letech 2010 - 2013

Vyhledávání

Každý může pomáhat

< návrat zpět

Mikulášský turnaj v Holešově opět úspěšný

Tradiční akce Dívčího fotbalového klubu Holešov – Mikulášský turnaj v kopané žen 2013 – se uskutečnila o poslední listopadové sobotě ve sportovní hale 1. Základní školy Holešov. Účast na této akci byla opět mezinárodní – na palubovce se utkaly prvoligové týmy ze Slovenska (FK Slovan Dusľo Šaľa), Polska (Goczalkowice), dále družstva hrající divizní a krajské soutěže žen (SK Březnice, Baťov 1930, SK Březůvky) a dva týmy domácího DFK Holešov. Šestý ročník turnaje jako vždy podpořila finančně i morálně řada osobností a sponzorů – radní Zlínského kraje pro oblast školství, mládeže a sportu PaedDr. Petr Navrátil, fotbalová osobnost Holešova Zdeněk Grygera, europoslankyně MUDr. Olga Sehnalová, MBA, zastupitelé města Holešov Mgr. Svatava Ságnerová a Josef Smýkal, Zlínský kraj, o.s. Každý může pomáhat, Olympia o.s., Krajská rada AŠSK ČR ZLN a řada dalších sponzorů.

Všechny celky se střetly ve vzájemných zápasech, hrálo se 1x 15 minut a lze konstatovat, že letošní ročník byl z hlediska předvedených výkonů zatím tím nejvyrovnanějším. Pořádající DFK Holešov nominoval do turnaje dva týmy, které bojovaly se střídavými úspěchy. „Áčko“ zahájilo dobře zápas s Baťovem, díky gólům Lipkové a Kuchařové se ujalo vedení a zápas se zdál být rozhodnut; po zbytečných chybách však nabídl tým soupeři remízu a bod k tomu. V dalších utkáních porazil první holešovský tým Březnici, Březůvky a své „béčko“; body ale odevzdal po vysoké prohře (0:5) Polkám a v posledním zápase Šaľe (1:2). Rezervní celek složil nováčkovskou daň, byť děvčata bojovala s nadšením a patřičným nasazením ve všech zápasech; především nezkušenost jim však stála v cestě za bodovým ziskem. Do hry se v rámci B-týmu poprvé v dresu žen podívali i benjamínci Beatrice Kotasová a Karolína Smýkalová, které byly nejmenšími a nejmladšími účastnicemi akce a sbíraly své první zkušenosti mezi dospělými. Fotbalovým kláním prošlo nakonec – byť s jednobrankovými výhrami – neporaženo pouze družstvo Goczalkowic a zaslouženě si odvezlo putovní pohár a další ceny.

Součástí celého turnaje bylo opět několik charitativních počinů – výtěžek tomboly věnovaly hráčky a členové pořádajícího DFK Holešov Michalce Macurové a při této příležitosti se patří poděkovat všem sponzorům a osobám, které přispěly k získané finanční částce. Dopoledním vrcholem pak bylo taneční vystoupení šestice děvčat z Domova pro osoby se zdravotním postižením Javorník, Chvalčov. Klientky tohoto zařízení se představily s pohybovou skladbou na hudební doprovod skupiny ABBA a odměnou jim byl bouřlivý potlesk naplněné sportovní haly, která vstoje aplaudovala cvičenkám ve slušivých úborech. Všichni přihlížející si v tento okamžik uvědomili, jakou cenu má lidské zdraví, a tento moment ještě podtrhl fakt, že ocenění chvalčovským děvčatům předával spolu s europoslankyní Olgou Sehnalovou a starostkou města Chropyně Ing. Věrou Sigmundovou i vozíčkář Roman Trefil, aktér současné sbírky víček v Holešově. Dojemný obraz všech účinkujících ještě jednou bouřlivě roztleskal celou halu.
Poděkování za tuto vydařenou akci patří všem jejím aktérům – hráčkám a trenérům, rozhodčím, rovněž všem organizátorům, kteří přispěli ke zdárnému průběhu turnaje; děkuji také všem sponzorům za podporu sportu i charity zároveň.
V adventním čase přeji jménem Dívčího fotbalového kubu Holešov našim členům a příznivcům nádherné prožití vánočních svátků, co nejvíce dobrých lidí kolem nás a všem pokoru, úsměv na tváři a klid v duši.

Celkové pořadí turnaje:

1.   Goczalkowicze 6 0 15:1 18
2.   FC Dusľo Šaľa 4 1 1 8:2 13
3.   DFK Holešov A 3 1 2 11:9 10
4.   SK Březnice 2 1 3 6:5 7
5.   SK Březůvky 2 1 3 4:6 7
6.   Baťov 1930 0 3 3 4:10 3
7.   DFK Holešov 0 1 5 0:15 1

 

Nejlepší brankářka:     Gabriela Lipková     (DFK Holešov)
 

Nejlepší hráčka:    Alžběta Moskálová    (Šaľa)
 

Nejlepší střelkyně:    Vendula Kuchařová    (DFK Holešov)

DFK Holešov: Kateřina Kasalová, Gabriela Lipková, Zita Pospíšilová, Vendula Kuchařová, Michaela Fojtová, Kristýna Zichalová, Ema Jiroušková, Terezie Pospíšilíková, Sára Illéšová, Karolína Kozlanská, Šárka Rybenská, Dita Hovořáková, Veronika Víznerová, Beáta Kotasová, Karolína Smýkalová, Zuzana Tesárková, Barbora Čunková, Kateřina Božková.

Mgr. Svatava Ságnerová