Menu

Články

Charitativní akce v Holešově v letech 2010 - 2013

Vyhledávání

Každý může pomáhat

< návrat zpět

Holešovští motorkáři opět v akci

První májová sobota patřila kromě oslav města v Holešově již počtvrté motorkářům. Agilní holešovští Býkeři-Moravian Bikers Club uspořádali na náměstí velké setkání příznivců jednostopých strojů nejrůznějších značek, barev i objemu, a všichni kolemjdoucí měli za krásného slunečného počasí co obdivovat. Před chrámem Nanebevzetí Panny Marie se na své první jarní vyjížďce sešly snad dvě stovky nadšenců tohoto sportu. Hlavní událostí celého setkání bylo posvěcení motocyklů zástupcem římskokatolické farnosti Holešov panem farářem Jerzym Walczakem který popřál všem účastníkům úspěšnou letošní sezónu na dvou kolech. V úvodu setkání nejdříve předal Kryštof Vaněk, mladičký nadějný fotograf, své dílo přítomným motorkářům, dále následovala dobročinná akce holešovských motorkářů, kteří věnovali finanční dar Michalce Láníkové, nemocné 5-leté holčičce z Holešova, a po hlavním projevu pana faráře se náměstím rozburácely motory nablýskaných strojů. Po projížďce městem se všichni účastníci se šli na tradičním setkání na výletišti v Dobroticích, kde toto setkání dále pokračovalo.

Všichni přihlížející měli možnost prohlédnout si nejen nádherné motorky, ale také malého – možná budoucího známého fotografa – a svou účastí rovněž podpořili nelehký zápas malé Michalky se zákeřnou nemocí.

Všem organizátorům děkuji za přihlížející diváky za nádhernou přehlídku krásných motorek a děkuji všem, kteří podpořili dobročinnou akci pro Michalku – její výtěžek byl předán rodičům na zakoupení potřebných léků a zdravotních pomůcek. Pomáhat potřebným můžeme i drobností – stačí se jen rozhodnout …
Manželé Láníkovi děkují holešovským motorkářům i všem dalším za pomoc Michalce.


Mgr. Svatava Ságnerová