Menu

Články

Charitativní akce v Holešově v letech 2010 - 2013

Vyhledávání

Každý může pomáhat

< návrat zpět

Sbírejte víčka pro Anetku – vrškiáda pokračuje

V uplynulém školním roce úspěšně probíhal sběr plastových víček za účelem získání finančních prostředků na zakoupení rehabilitačních pomůcek pro Michalku Macurovou z Holešova. Do této akce se aktivně zapojili jednotlivci i organizace z celého Zlínského kraje, a výsledkem bylo zakoupení speciálního kočárku a Motomedu – přístroje potřebného pro rehabilitaci malé Michalky. Celá akce ukázala, že i v dnešní době dokáží lidé myslet na vzájemnou spolupráci a pomoc a věnovat své úsilí potřebným spoluobčanům.

V Holešově se veřejně této akce zúčastnil Dívčí fotbalový klub Holešov - v rámci mezinárodního turnaje žen proběhla tombola a sbírka, jejíž výtěžek převzali Michalčini rodiče, další finanční příspěvek následoval při první vyjížďce motorkářů v Holešově a propagaci sběru víček završil projekt Vrškiáda, který uspořádalo Gymnázium Ladislava Jaroše Holešov pro své žáky a děti z 3. ZŠ Holešov.
Celá akce má v Holešově své pokračování – nyní sbíráme plastová víčka pro Anetku Kráčalíkovou z Velíkové u Zlína. Anetka bojuje od narození s celou řadou tělesných a mentálních postižení – od DMO spastické kvadruparézy po poruchy spánku či atrofii mozku, ale vzhledem ke skvělému rodinnému zázemí a příkladné péči se dokonce podařilo realizovat její docházku do mateřské školy – resp. rehabilitačního stacionáře Nivy ve Zlíně ! Na základě dohody s rodiči děvčátka organizuje holešovské gymnázium sběr vršků ve městě Holešov, ve spolupráci s Krajskou radou Asociace školních sportovních klubů se pak sbírají víčka ve vybraných školách Zlínského kraje, a nasbíraný materiál opět vykupuje od rodičů Anetky specializovaná firma. Získané finanční prostředky budou použity na zakoupení polohovacího zařízení, speciální postele a lehátka do vany.

Máte-li chuť pomoci Anetce, sbírejte, prosím, víčka z plastových lahví od limonád a dalších nápojů standardní velikosti, a kontaktujte pro jejich odvoz organizátory sbírky v Holešově.                                      

Kontakt na organizátorku sbírky: mobil 60570214, email:svatka.sagnerova@seznam.cz


Mgr. Svatava Ságnerová


Tato galerie neobsahuje žádné obrázky.